Merkez
   0212 231 47 57

 

Ana Sayfa   |  Hakkımızda   |   Çin Fuarları   |   Çin Vizesi   |   Çin Önemli Adresler   |   İletişim

 

 
Çin Halk Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Yeşil ve diplomatik pasaporta vize gerekmemektedir. Çin vizesi ile Çin'e yapılan girişlerde en fazla 30 gün kalınabilir. Bu süre dolduğunda Çin'den çıkmak gerekmektedir.
 
 

Çin vizesi Single , Double, Multiple ve Yıllık Multiple olmak üzere dört çeşittir. Vizenin giriş sayısı sağ üst köşesinde "Entries" kısmında gösterilir.

Single (Tek Girişli) Vize
"Entries" kısmında (01) olarak belirtilir ve alındığı tarihten sonraki 3 ay içerisinde tek girişe müsade eder ve girişte en fazla 30 gün kalınabilir.

Double (Çift Girişli) Vize
"Entries" kısmında (02) olarak belirtilir ve alındığı tarihten sonraki 3 ay içerisinde 2 defa girişe müsade eder ve her girişte en fazla 30 gün kalınabilir.

Multiple (Çok Girişli) Vize
"Entries" kısmında (M) olarak belirtilir ve alındığı tarihten sonraki 6 ay içerisinde istenilen sayıda girişe müsaade eder. Her girişte en fazla 30 gün kalınabilir.

Daha önce Çin vizesi bulunmayanlar, ilk başvuruda sadece Single vize başvurusunda bulunabilirler. Daha önce Single vizesi olanlar Double, Double vizesi olanlar 6 aylık Multiple, 6 aylık Multiple vizesi olanlar ise Yıllık Multiple vize başvurusunda bulunma hakkına sahiptirler..

Çin Konsolosluğundan (F) tipi ticari vize alınabilir. Turist vizesi sadece turist gruplarına verilmektedir. Münferit turist vizesi verilmemektedir.

Çin'de çalışan kişiler gerekli evrakları temin etmeleri durumunda (Z) çalışma vizesi alabilirler.

Vize başvuruları (İstanbul için) haftada 3 gün (Pazartesi - Çarşamba - Cuma) günleri yapılabilmekte olup, vize için gerekli evraklarınızı zamanında teslim ediniz. Son ana bırakmayınız.

Vize başvuruları Normal (5 iş günü) ve Express (3 iş günü) olarak alınabilmektedir.

Çin'e giriş yaptıktan sonra Hong Kong'a geçiş yapanların, Çin'e yeniden giriş yapmak istemeleri durumunda tekrar vizeye ihtiyaç duyacaklarından dolayı seyahatinizi önceden planlayınız ve uygun vize alınız.

 

 
Çin Vizesi için Gerekli Evraklar

Davet üzerine Çin'e iş ziyaretleri, araştırma, semine ticari işler, bilimsel ve kültürel iletişimde bulunmak olduğu kadar kısa süreli eğitim, staj vb. amaçlı altı ayı geçmeyen durumlarda verilir.
İlk defa Çin vizesi başvurusundan bulunan şahıslar, genellikle tek girişli veya çift girişli vize başvurusunda bulunabilirler.
Tek ve Çift girişli vizelerin geçerlilik süresi 3 aydır. 3 ay içinde yapılan girişi takip eden 30 gün Çin'de kalınabilir. 6 Aylık ve 1 Yıllık vizeler çok girişli olup, herhangi bir giriş sayısı sınırlandırması yoktur. Fakat bu vizeler de Tek ve Çift girişli vizeler gibi bir girişte en fazla 30 gün kalma imkanı verir.
 
  • Geçerlilik süresi 6 ayın üzerinde olan (başvuru tarihinden itibaren) ve boş vize sayfası bulunan pasaportun aslı.  (Eski Lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.)
  • İki adet fotoğraf eklenmelidir. (Fotoğraf renkli olmalıdır.)
  • İşyeri tarafından hazırlanan şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe. Dilekçe örneği için tıklayınız.
  • Şirketin faaliyet belgesinin aslı. (Son 6 aya ait olmalıdır.)
  • Şirketin vergi levhası fotokopisi
  • Çin'deki davet eden firmadan davetiye mektubu (ASLI). Davet mektubu kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.
  • Pasaportun İlk resimli sayfa fotokopisi.
  • Nüfus Cüzdanı RENKLİ Fotokopisi
    (Renkli fotokopi çıktısı veya taranmış hali olmalı, resim ve yazılar çok net şekilde görünmelidir.)

 

Jade Turizm 1997-2012© Her Hakkı Saklıdır.